Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.


Locke & Key: Grindhouse
Scenariusz: Joe Hill
Rysunkii: Gabriel Rodriguez
Rok wydania: 2012
Wydawca: IDW Publishing
Cena: 3.99$
Ilość stron: 32
Oprawa: twarda

Opis:
Jest to ociekająca krwią, bezkompromisowa, niezależna historia ze świata "Locke & Key", na którą czekaliście! Latem, w świetle Wielkiego Kryzysu, trzej gangsterzy dokonują wymarzonego napadu i ruszają do idealnej kryjówki... odosobnionej posiadłości osadzonej na krańcu wyspy Lovecraft znanej lokalnie jako Keyhouse. "Locke & Key: Grindhuse" zawiera rozszerzony przewodnik po Keyhouse, odkrywający każdy mroczny zakątek i sekretne pomieszczenie tej najbardziej nawiedzonej posiadłości Ameryki.


copyright © 2010 - 2018 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong