Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Aktualności

17.VIII.2017
Poznaliśmy pierwszą aktorkę, która wystąpi w serialu Locke & Key. W rolę Niny Locke wcieli się Frances O'Connor, aktorka znana m.in. z głównej roli w filmie "Obecność 2", wystąpiła też w filmie "Mercy", będącym filmową adaptacją opowiadania "Babcia" Stephena Kinga.

Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie15 VII 2017
Nastąpiła zmiana reżysera pierwszego odcinka serialu Locke & Key. Dowodzić na planie zdjęciowym miał Scott Derrickson jednak musiał on zrezygnować ze stanowiska z powodu innych zobowiązań. Na jego miejsce zatrudniony został Andy Muschietti, który wyreżyserował niedawno ekranizację powieści Stephena Kinga "To". Muschietti został także producentem wykonawczym serialu. Co ciekawe tę samą rolę sprawuje już przy tym projekcie jego siostra, Barbara Muschietti.03 V 2017
24 października do sprzedaży trafi nowa książka Joe Hilla Stragne Weather. Tym razem będzie to zbiór 4 nowel.

Tak prezentuje się okładka książki:

11 IV 2017
15 sierpnia do sprzedaży trafi komiks Joe Hilla i Gabriela Rodriqueza Locke & Key: Heaven & Earth. Jest to album zawierający trzy one-shoty: "Open the Moon", "Grindhouse" i "In the Can". Ponadto w tym 72-stronicowym tomie znajdziemy sporo materiałów dodatkowych.


copyright © 2010 - 2016 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong