Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Aktualności

25 IX 2021
Dzisiaj podczas festiwalu filmowego Fantastic Fest odbywającego się w mieście Austin w USA będzie miała miejsce premiera filmu The Black Phone czyli ekranizacja opowiadania Joego Hilla "Czarny telefon". Premiera kinowa zapowiedziana jest na 28 stycznia 2022 roku.

Tak prezentuje się plakat filmu:

17 IX 2021
W pierwszym kwartale 2022 roku ukaże się kolejna książka Joego Hilla w specjalnym, ilustrowanym i limitowanym wydaniu. Tym razem będzie to Pudełko w kształcie serca, za które odpowiedzialne jest wydawnictwo Lividian Publications, które wcześniej przygotowało "Upiory XX wieku".

Ilustracje przygotował François Vaillancourt, będzie ich aż 19, książka będzie w etui a w środku kilka ratyrasów. Przede wszystkim znajdzie się tam "zaginiony" pierwszy rozdział powieści, "Jude Confronts Global Warming" czyli fragment, który stał się osobnym, bardzo króciutkim opowiadaniem opublikowanym w 2007 w magazynie Subterranean Press, wstęp Joego Hilla, posłowie Josha Malermana oraz tekst "Traveling the Night Road with Joe Hill: On Heart-Shaped Box" Mathiasa Clasena.

Nakład tego wydania to 1750 egzemplarzy a cena 150 dolarów. Książkę zamówić można TUTAJ.


Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie
15 IX 2021
Dzisiaj do sprzedaży trafiło nowe wydanie zbioru opowiadań Joego Hilla Upiory XX wieku.


copyright © 2010 - 2021 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong